Program 188. Samoborskog fašnika

Program 188. Samoborskog fašnika
   

Program 188. Samoborskog fašnika

podijeli sa ekipom
   

***Petak 21.veljače***
 
TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
18:00 Bailatino Minions 
Samba Senj – pokretači dobrih vibracije
Kuburaško društvo Gromovnik
18:30 Dolazak fašničkog izaslanstva, predaja ključeva, Proglašenje Slobodne Fašničke Republike
Srednjoškolski fašnik: Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola, Gimnazija A. G. Matoš, Srednja strukovna škola, Centar Lug
Gostujuće fašničke grupe – Brist (HR), Cavtat (HR), Čapljina (BIH)
19:30 Revija i izbor fašničkih maski
20:00 Samba Senj – pokretači dobrih vibracija
21:00 Rubikon
 
FAŠNIČKI ŠATOR
od 20:00 Begini, Black&White
 
 
***Subota 22.veljače***
 
TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
10:00 Dječji fašnik – DZ Bajka, Pisarovinske mažoretkinje, DZ Kikići i genijalci, PZ Zagrepčanke i dečki, DZ Bim-bam-bom, Plesna grupa Balans, DV Tratinčica - Koprivnica 
Predstava „Tajna Lumenove knjižice“ - Štrumpfovi 
Klaun Ludek i šašavo šalabajzanje
13:00 Samba Senj – pokretači dobrih vibracija
14:00 Revija i izbor fašničkih maski – maskirane obitelji 
Gradska glazba Samobor 
Samoborske i Svetonedeljske mažoretkinje
14:30 Taborska naklapanja – predstavljanje mjesnih odbora
15:00 Gostujuće fašničke grupe – Brist (HR), Cavtat (HR), Bistra (HR), Karlovac (HR), Čapljina (BIH)
16:00 Red muzike - Babina špajza, Red plesa – Zuzana, SalSam, Shimmyice
Band 4za5
18:30 Zahod za zapošljavanje KUD-a Oštrc 
19:30 Revija i izbor fašničkih maski 
20:00 SUDAR percussion
20:30 Brain Holidays
22:00 Tao Šank
 
SRAKAfest - TRG MATICE HRVATSKE
10:00 – 12:00 Likovna radionica (Mala dvorana POU Samobor)
12:00 – 15:00 SRAKAfest – predstave za djecu Šareni svijet
15:00 – 17:00 Likovna radionica (Mala dvorana POU Samobor)
 
ETNOcest - Livadićeva ulica 
12:00 - 18:00 Tabori mjesnih odbora 
13:00 Otvaranje Tabora mjesnih odbora uz nastup fašničkih likova
 
KLIZALIŠTE - bivša vojarna Taborec
13:00 -14:00 DJ Sraka
14:00 - 16:00 Metloboj – hokej s metlama
16:00 - 17:00 Krafling – boćanje na ledu
Sanjkaški klub Zavojec – sanjkanje za sve, ako ima snijega 
 
FAŠNIČKI ŠATOR
od 20:00 Maja Šuput, Daddy cool band
 
 
***Nedjelja, 23. veljače***
 
TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
od 10:00 Dječji fašnik – DZ Pikići, Samoborček 
12:00 Povorka dječjih vrtića: DV Obzor, DV G. Vitez, DV Osmijeh, DV Izvor, DV Potočić
13:00 Jacques Houdek i DZ Zagrebačka zvona
14:00 Fašnički gost - FIO Show 
14:45 Repriza otvorenja
15:00 Povorka mjesnih odbora i alegorijskih kola
MO Domaslovec, MO Konščica
U fašničkoj službi i družbi – Vid Balog
MO Mala Jazbina, MO Rakov Potok
U fašničkoj službi i družbi – Vid Balog
MO Hrastina
Gostujuća fašnička grupa- Kurenti Ptuj (SLO)
18:30 TS Bez kontrole
19:30 Revija i izbor fašničkih maski 
20:30 Žiga i Bandisti
 
SRAKAfest - TRG MATICE HRVATSKE
10:00 - 12:00 Likovna radionica (Mala dvorana POU Samobor)
12:00 - 15:00 SRAKAfest - predstave za djecu Šareni svijet
15:00 - 17:00 Likovna radionica (Mala dvorana POU Samobor)
 
ETNOcest - Livadićeva ulica 
12:00 – 18:00 Tabori mjesnih odbora
 
KLIZALIŠTE - bivša vojarna Taborec
12:00 - 15:00 DJ Sraka
Sanjkaški klub Zavojec – sanjkanje za sve, ako ima snijega
 
FAŠNIČKI ŠATOR
od 20:00 Kings, Zlatne godine
 
 
***Petak, 28. veljače ***
 
TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
18:00 Zemlja partner – Slovenija
La Paloma, mariachi sastav iz Dobove
Gostujuće fašničke grupe - Dobova (SLO), KUD Racin – Kičevo (MK), Hvar (HR), Makarska (HR), Župa Dubrovačka (HR), Lučko (HR)
19:30 Revija i izbor fašničkih maski
20:00 F5
 
HALTERNATIVA
21:30 Cherkezi United
 
FAŠNIČKI ŠATOR
od 20:00 Opća opasnost, Black&White
 
 
***Subota 1. ožujka***
 
TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
10:00 Dječji fašnik
Mažoretkinje: Budiščanske, Stupničke, Unity S, DV Smokvica, DZ Bambi kids, DV Jarun, Žonglerska grupa „Razbibriga“, ŠPK Samobor, DV Bambi, DV Tintilinić, DZ Zagrebački mališani, DZ Kikići i genijalci, Gospel zbor „SUNCE”
11:00 Srakotrk (proglašenje pobjednika oko 13 sati)
14:00 Revija i izbor fašničkih maski – maskirane obitelji
14:30 Taborska naklapanja – predstavljanje mjesnih odbora
15:00 Gostujuće fašničke grupe – Senovo (SLO), Šmarješke toplice (SLO), Hvar (HR), Vrbovec (HR), Župa Dubrovačka (HR), Brdovec Udruga Drinčani (HR)
17:00 GlooHie, Red smijeha – Marina Orsag
18:30 Zahod za zapošljavanje KUD-a Oštrc
19:30 Revija i izbor fašničkih maski
 
HALTERNATIVA
20:00 Kawasaki 3P
22:00 U pol'9 kod Sabe
 
SRAKAfest - TRG MATICE HRVATSKE
10:00 - 12:00 Likovna radionica (Mala dvorana POU Samobor)
12:00 - 15:00 SRAKAfest - predstave za djecu Šareni svijet
15:00 - 17:00 Likovna radionica (Mala dvorana POU Samobor)
 
ETNOcest - Livadićeva ulica 
12:00 - 18:00 Tabori mjesnih odbora
13:00 Otvaranje Tabora mjesnih odbora
 
KLIZALIŠTE – bivša vojarna Taborec 
13:00 - 14:00 DJ Sraka
14:00 - 16:00 Metloboj – hokej s metlama za maskiranu djecu i roditelje
16:00 - 17:00 Krafling – boćanje na ledu
Sanjkaški klub Zavojec – sanjkanje za sve, ako ima snijega 
 
FAŠNIČKI ŠATOR
od 20:00 Neki novi klinci, Status band
 
 
***Nedjelja, 2. ožujka***
 
TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
10:00 Dječji fašnik – PK Barbara, DZ Smješak
11:00 Povorka osnovnih škola: Samobor, Rude, Mihael Šilobod, Milan Lang, Bogumil Toni
13:00 Endi
14:00 Revija i izbor fašničkih maski – maskirane obitelji
14:30 TS Bez kontrole
Repriza otvaranja
15:00 Povorka mjesnih odbora i alegorijskih kola 
MO Veliki i Mali Lipovec, MO Podvrh
Red smijeha - Denis Bašić
MO Gradna, GČ Gornji kraj – Hamor
Red smijeha - Denis Bašić
MO Celine, MO Farkaševec 
18:30 Red muzike – TD Ferdo Livadić
Gostujuća maskirana grupa Prapodravci
19:30 Revija i izbor fašničkih maski
20:00 Darko Domijan, Duško Lokin i Kićo Slabinac uz grupu Potepuhi 
 
SRAKAfest - TRG MATICE HRVATSKE
10:00 - 12:00 Likovna radionica (Mala dvorana POU Samobor)
12:00 - 15:00 SRAKAfest - predstave za djecu Šareni svijet
15:00 - 17:00 Likovna radionica (Mala dvorana POU Samobor)
 
ETNOcest - Livadićeva ulica 
12:00 - 18:00 Tabori mjesnih odbora
 
KLIZALIŠTE – bivša vojarna Taborec 
13:00 - 15:00 DJ Sraka, ples pod maskama
Sanjkaški klub Zavojec – sanjkanje za sve, ako ima snijega 
 
FAŠNIČKI ŠATOR
od 20:00 Kings, Zlatne godine
 
 
 
***Utorak, 4. ožujka***
 
TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
od 18:30 Bailatino Minions
Fašnička povorka 
Dodjela prijelaznih kipeca Srake najboljim grupama osnovnih i srednjih škola, mjesnim odborima
Dodjela Fašničkih galgi, nagrade Srakino gnezdo
Finale pojedinačnih i grupnih fašničkih maski 
Proglašenje nagrađenih pojedinačnih i grupnih maski
Scenski program fašničkih likova - suđenje Princu Fašniku
Vatromet 
Gost večeri: Disco Inferno Magic 70
 
FAŠNIČKI ŠATOR
od 20:00 Mejaši, Daddy cool band
 
 
*organizator zadržava pravo izmjene programa*
 
Gradska knjižnica Samobor, Krležina 5
 21.2. -  4.3. 2014.
Odjel za odrasle 
Fašnička izložba - stare fotografije, plakati,“ Srake“
 
Odjel za djecu i mlade
Fašničke radionica- ponedjeljkom od 17 – 18 sati
 
27.2. - predstavljanje knjige
Zdenka Bašića – MJESEČEVE SJENE: O vješticama i pričama noćnih sati sjeverozapadnog dijela Medvednice i samoborskog kraja, gošća Lidija Bajuk
 
 
POU Samobor, Trg Matice hrvatske
Mala dvorana
21. veljače u 18 sati 
Izložba maski Katice Podlesek
 
Ured Turističke zajednice Zagrebačke županije
Preradovićeva 42, Zagreb
20.2. - 4.3.
Izložba „Povijest Samoborskog fašnika, od 1827. do danas“. u organizaciji Turističke zajednice grada Samobora i Samoborskog muzeja.